Kyselost a zásaditost


Ti, kteří bazén nemají se jistě diví, jako souvislost bude mít perex a název článku. Bude, uvidíte. Jen čtěte dále. Základem každého bazénu a koupání v něm je čistá a hygienicky nezávadná voda. Té se dá dosáhnout pomocí jednoduchých postupů. A pamatujte, čistá voda ještě neznamená vodu kvalitní. Mohou v ní bydlet různé zárodky které pouhé oko nevidí a které vám filtrace nezlikviduje. Jsou totiž tak malé, že to nejde. Na ně se musí použít například chlor. Nebo jiné prostředky. Voda musí mít také dobré pH. Pokud netušíte oč kráčí, nic si z toho nedělejte. Nejste v tom sami, a proto se to pokusím skutečně velmi stručně vysvětlit.

dvka ve vodě

Tyto dvě písmenka jsou zkratkou z anglického Potencial of Hydrogen. Je to zkratka pro potenciál vodíku a ten může být kyselý nebo zásaditý. Pokud zde hovoříme o bazénech, tak vězte že hodnota pH bazénové vody by se měla pohybovat v rozmezí šest celým osm až sedm celých dva. Optimální je něco kolem sedmi. Proto se každý majitel bazénu snaží vodu udržoval kolem této hodnoty. Pokud to nedělá, snižuje se účinek chemie, která se ve vodě nachází.

dvka ve vodě

Kupříkladu chlorové tablety působí jen na čtyřicet procent a t už se projeví jednak v peněžence, protože ho většinou každý přidává více, ale také na chlorovém pachu vody. Což jistě není nic příjemného. Proto je velmi důležité vědět co je pH v bazénu a také jej udržovat. Z čehož vyplývá, že je nutno to nějak měřit. Mohou to být papírky, které se zabarví podle typu vody, a tak máte výsledek ihned. Ovšem jejich přesnost není na té nejvyšší úrovni. Je proto si pořídit skoro profesionální sadu na měření. Normální a obyčejnou pořídíte kolem sta korun, ale tu opravdu na úrovni kolem pěti set. Jistě se tato investice vyplatí, protože pak už budete šetřit na další chemii. Takže se vám to v každém případě vrátí. Ostatně, klikněte na odkaz a uvidíte.